Mersin Büyükşehir Belediyesi

Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyeleri 

II. Mersin Robot Kampı etkinliğimiz iki kategori olmak üzere proje geliştirme etkinliği ve robot etkinliği olmak üzere ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleşecektir.

  • İnsanlık Yararına Serbest Kategori Teknoloji Etkinliği (İlkokul, Ortaokul, Lise)
  • Full Volume Game 2023-2024 Robot Etkinliği (Ortaokul) 
  • Over Under Game 2023-2024 Robot Etkinliği (Lise)
  •  Masterpiece Game 2023-2024 Robot Etkinliği (Ortaokul, Lise)

Her kategori için ön başvurunuzu aşağıdaki formdan sağlayabilirsiniz.  Yukarıda yer alan kategorilerde sadece İnsanlık Yararına Serbest Kategori Teknoloji Etkinliği bireysel katılıma açıktır. Diğer kategoriler okul halinde takım olarak katılıma uygundur.

Program Akışı İçin Tıklayınız.

  • İnsanlık Yararına Serbest Kategori Teknoloji Etkinliği

Dünya genelinde doğal afetler yaşanmakta ve boyutu her geçen gün artmaktadır. 2024 yılı robot kampımızın teması "Doğal Afetler" olarak belirlenmiştir. Şehirlerin daha dayanıklı ve afetlere yönelik hızlı toparlanma süreçlerini sağlamak, canlıların güvenliğini temin etmek ise önemli bir faktördür. Erken uyarı sistemleri, dayanıklı yapılar, acil durum planlama ve tahliye, afet sonrası hızlı iyileştirme, temel yaşam faaliyetlerini planlama, sadece insanların değil diğer canlılarında zarar görmesini engelleme gibi durumları göz önünde bulundurarak proje fikirlerinizi aşağıdaki kategorilerle ilişkilendirerek geliştirebilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz projeleri prototip, proje posteri ve proje raporu argümanlarıyla destekleyiniz.  İnsanlık Yararına 

Serbest Kategori Teknoloji Etkinliği Alt Kategorileri; 

Akıllı Ulaşım, Tarım Teknolojileri,
İklim Çevre ve Yenilenebilir Enerji,
Engelsiz Yaşam ve
Oyun Geliştirme alanlarından oluşmaktadır. Proje raporunuzu 26 Mayıs 23.59 tarih ve saatinden önce mbbteknolojiatolyeleri@gmail.com adresine iletiniz.

İnsanlık Yararına Serbest Kategori Teknoloji Etkinliği Şartnamesine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Proje Raporu Şablonunu İndirin. 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi

2022 Mersin Robot Kampı